Yazıcıoğlu bölgesinde yaptığı konutlarla tokat ta inşaat sektörüne yeni bir soluk getiren mali grup yönetim kurulu başkanı Alper Alptekin yayın grubumuza yaptığı açıklamada” kentsel dönüşüm ile inşaatına başladığımız bu bölgedeki binalarda vatandaşların oturması tehlikeli bir boyuta gelmiş” dedi.

ANADOLUNUN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Anadolu’nun en büyük kentsel dönüşüm projesine Allah nasip ederse bugun start vermiş oluyoruz.” Diyen Alptekin “ Toplamda 1500 dönüm arazi üzerinde 5500 konut yenilenecek. Bunlardan 1500 ü hak sahipleri ne geri kalanları yüklenici firmaların ve belediyelerin ortak hisselerinin olmuş olduğu konutlar olacak.

BİNALAR OTURULAMAYACAK KADAR ÇÜRÜMÜŞ

Şu an bizim 1. Etap olarak 650 konutla başladık. Bizimle beraber burada şu an 3 müteahhit arkadaş daha var. Onlarla beraber 980 konutluk bir projenin 1. Etabı gerçekleşmiş oluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ‘nin katılımıyla gerçekleşecek olan törende hem hak sahipleri hem vatandaşlarımız hem mülki idare amirlerimiz hepsi törenimize teşrif edeceklerdir. Tokat için kentsel dönüşüm çok önemli. Bundan önce bizim yıkım törenini yaptıktan sonra çıkan karotlarımız yaşayan evlerle ilgili görsellerimiz raporlarımız hepsi elimizde mevcut. Bu binalarda artık insanların yaşama şansı yok. Yıkımda yıkım ekipleri kepçelerle binalara dokunur dokunmaz binalar yıkıldı. Ne bir kırıcı çalıştırdık ne başka bir şey yaptık. 18 bloktan çıkan demir tonajı 100 ton. Bu bir facia. Bu bir cinayet. Bu evlerde ne yaşanılabilir ne oturulabilir ne de başka bir şey yapılabilir.


Galeri


Sayfayı Paylaş