Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Katılımı İle Temel Atma Töreni Yapıldı.

Tokat'ta eski, sosyal, kültürel ve ekonomik değerini yitirmiş olan yerleşim bölgelerinin kentsel dönüşümü kapsamında Tokat Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yazıcıoğlu Kooperatif Evleri bölgesini kapsayan ve bin 300 tane eski binanın yıkılarak yerine 4 yıl içinde yaklaşık 4 bin 300 konutun yapılacağı Tokat'ın ilk toplu dönüşüm projesinin temel atma töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla 13 Ekim Perşembe günü saat 16.00'da gerçekleştirilecek.

Bakan Özhaseki Kaledibi mahallesinde düşünülen dönüşüm projesi üzerine de yerinde inceleme yapacak. Ayrıca 100 dönüm olan Vahşi Çöp alanının tenis kortları, yürüyüş alanları ve yeşil parklardan oluşan bir sosyal yaşam alanına dönüştürülmesi yönünde Tokat Belediyesi'nin tasarladığı projede Tokat ziyaretinde Bakan'ın önüne gelecek talepler arasında yer alıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Perşembe günü gerçekleştireceği Tokat ziyareti ve burada yapacağı açılış ve bir dizi ziyaretlerle ilgili bilgi veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bakan Özhaseki'nin programıyla ilgili dün basın açıklaması gerçekleştirdi.

 


Galeri


Sayfayı Paylaş