40 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU

Sütçüler bölgesini Antalya’ya yaklaştıran ve 14,7 Milyon TL’ye mal olan, 280 metre uzunluğundaki Melikler Köprüsü’nün açılışı dün gerçekleştirildi. Açılışta konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, köprünün daha fazla tarım, ticaret ve gönüllerin birleşmesi anlamına geldiğini ifade ederek Bilgiç, buradan mermer çeken 5 bin 300 kamyonun köy yollarına zarar vermeden kısa süre içinde limana ulaşacağını vurguladı. 
Isparta’nın Sütçüler İlçesi, Çandır, Melikler ve Şehler köylerini Dereboğazı yolu üzerinden Antalya’ya 50 kilometre daha kısa sürede ulaştıracak olan ve bölgenin 40 yıllık hayali olan Melikler Köprüsü dün gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Törene Isparta Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
FATİH GEMİLER KARADAN YÜRÜTTÜ, BİZ DE BOĞAZIN ALTINDAN TÜNELLER AÇTIK
Törenin açış konuşmasını AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek yaptı. 40 yıllık hayalin gerçekleşmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Milletvekili Petek, “Fatih Gemiler karadan yürüttü. Biz de boğazın altından tüneller açtık. Marmaray’ı yaptık. Avrasya Tüneli’ni yaptık. Dünyanın en büyük havalimanlarını yapıyoruz. Haramdan uzak, alın terine değer veren, milleti hizmeti, halka hizmeti Hak’ka hizmet anlayışıyla çalıştığımızda milleti hizmet geliyor. Bunu tüm Türkiye’de görüyoruz.  Yol medeniyet demek, kalkınma demektir. Bu eserin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  


Galeri


Sayfayı Paylaş